Marta Półtorak nie będzie prezesem PGE Marmy! Co ze sponsoringiem?

- Na pewno nie będę dłużej prezesem - powiedziała w rozmowie z portalem SportoweFakty Marta Półtorak, która od kilku lat szefowała żużlowcom PGE Marmy Rzeszów.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPółtorak o swojej rezygnacji mówiła już wielokrotnie. W tym sezonie jednak czara goryczy się przelała. Wpływ na to miał bez wątpienia słaby wynik zespołu i spadek PGE Marmy z Enea Ekstraligi, ale także wydarzenia w samej lidze, m.in. wydarzenia z meczu w Lesznie, gdzie żaden z zawodników z Rzeszowa nie wyjechał do żadnego z biegów, czy też z Tarnowa, gdzie awaria polewaczki spowodowała długa przerwę w zawodach.

W pierwszym przypadku rzeszowianie kwestionowali jakość toru, a po zawodach zostali ukarani bardzo wysoką karą finansową, którą później jednak Trybunał Związkowy anulował. W przypadku meczu w Tarnowie PGE Marma domagała się walkowera, powołując się na punkt regulaminu, który jednak nie został im przyznany.

- Podjęłam już decyzję. Na pewno nie będę dłużej prezesem. Wydaje mi się, że do pewnych spraw muszę podejść z dystansem - powiedziała w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Marta Półtorak, która była także sponsorem zespołu. - Scenariusz, że nie będę prezesem, ale sponsorem jest możliwy. Te decyzje do końca jeszcze nie zapadły - dodała.