R. Okoniewski broni wicemistrzostwa Polski. Pojedzie też Walasek

W niedzielnym finale indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu wystąpi dwóch zawodników PGE Marmy Rzeszów, Rafał Okoniewski i Grzegorz Walasek. Ten pierwszy będzie bronił wicemistrzostwa kraju.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLFinałowy turniej odbędzie się w Tarnowie. Na jego starcie zamelduje się niemal cała czołówka rodzimych żużlowców. Nie będzie oczywiście Tomasza Golloba, który po kontuzji zakończył już sezon. Zastąpi go Damian Baliński.

W stawce szesnastu zawodników znajduje się dwóch żużlowców PGE Marmy. Większe szanse na sukces ma Grzegorz Walasek, który był w tym sezonie liderem swojego zespołu. Niemniej jednak dłuższa przerwa w startach może odbić się na jego dyspozycji. Tak samo jak na formie Okoniewskiego, który tego sezonu do udanych nie zaliczy. Przez większość czasu zmagał się bowiem z problemami sprzętowymi. Do tego doszło też załamanie dyspozycji, dlatego jego szanse na obronę pozycji sprzed roku są niewielkie.

A rok temu, podczas finału w Zielonej Górze, Okoniewski zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Tomaszem Jędrzejakiem. Wtedy jednak stawka zawodników była zdecydowanie słabsza niż podczas tegorocznej edycji.

Początek zawodów w Tarnowie o godz. 18.30.

Lista startowa:

1. Sebastian Ułamek, 2. Artur Mroczka, 3. Krzysztof Jabłoński, 4. Rafał Okoniewski, 5. Grzegorz Walasek, 6. Krystian Pieszczek, 7. Piotr Protasiewicz, 8. Maciej Janowski, 9. Damian Baliński, 10. Marcin Rempała, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Krzysztof Kasprzak, 13. Jarosław Hampel, 14. Janusz Kołodziej, 15. Bartosz Zmarzlik, 16. Patryk Dudek. R1. Piotr Pawlicki, R2. Karol Baran.