Z liderem o utrzymanie. PGE Marma vs Stelmet Falubaz Zielona Góra

W czwartek żużlowcy PGE Marmy Rzeszów na własnym torze zmierzą się z liderem Enea Ekstraligi Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Dla podopiecznych Dariusza Śledzia będzie to kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- To najważniejszy mecz w sezonie - mówi przed czwartkowym pojedynkiem przy Hetmańskiej trener PGE Marmy Rzeszów Dariusz Śledź.

Jego zespół w tym sezonie spisuje się fatalnie. Zamiast walki o medale, żurawie na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Enea Ekstraligi nie mogą być pewni ligowego bytu. Po ostatnim, zremisowanym na własnym torze meczu ze Stalą Gorzów (45:45), sytuacja PGE Marmy zrobiła się nieciekawa. Rzeszowianie zajmowali bowiem ósme miejsce w tabeli i gdyby rozgrywki wówczas się zakończyły, zostaliby zdegradowani do niższej klasy. W minionym tygodniu jednak szczęście na chwilę się do nich uśmiechnęło. Trybunał Polskiego Związku Motorowego oddał punkt zespołowi ze stolicy Podkarpacia zabrany za spotkanie w Lesznie z tamtejszą Fogo Unią. Dzięki temu drużyna wydostała się ze strefy spadkowej i przeskoczyła w stawce Betard Spartę Wrocław. - Ten punkt bardzo nas cieszy i daje odrobinę więcej spokoju - nie ukrywa opiekun PGE Marmy, która w czwartek nie może pozwolić sobie na porażkę z liderem ligi - Stelmetem Falubazem Zielona Góra. - Wiemy, o co jedziemy - mówią zgodnie żużlowcy rzeszowskiej drużyny, których czeka ciężki bój. Rywal z Zielonej Góry bowiem walczy o pierwsze miejsce przed rundą play-off i pojedynku na Stadionie Miejskim na pewno nie odpuści.

W pierwszym meczu tych drużyn w Zielonej Górze PGE Marma nieznacznie uległa gospodarzom 44:46. Jeśli zwycięży na własnym torze różnicą trzech oczek, dostanie nie tylko dwa punkty za zwycięstwo, ale również trzeci, tzw. bonus, za lepszą różnicę punktową w dwumeczu. Dodatkowo rzeszowianie będą musieli śledzić wynik z Gorzowa, gdzie miejsca Stal podejmować będzie wspomnianą Betard Spartę. Porażka wrocławian przy jednoczesnym zwycięstwie ekipy Śledzia da utrzymanie PGE Marmie.

Początek spotkania o godz. 16.