Pedersen drugi w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Pavlić daleko

Duńczyk Nicki Pedersen z PGE Marmy Rzeszów zajął drugie miejsce w drugim turnieju Indywidualnych Mistrzostw Europy, które w niedzielę odbyły się w rosyjskim Togliatti. Żużlowca rzeszowskiej drużyny wyprzedził jedynie Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Nicki Pedersen w sobotnich zawodach wywalczył w sześciu startach 12 oczek. Lepszy wynik miał jedynie Emil Sajfutdinow, który turniej ukończył z 13 punktami. Rosjanin w finale wyprzedził wspomnianego Pedersena oraz swojego rodaka Grigorija Łagutę i Taia Woffindena.

Słabo wypadł z kolei inny żużlowiec rzeszowskiej PGE Marmy Jurica Pavlic. Chorwat zapisał na swoim koncie jedynie siedem punktów co dało mu jedenastą pozycję.

Po dwóch turniejach Indywidualnych Mistrzostw Europy prowadzi Sajfutdinow (27. punktów). Tuż za nim jest Pedersen (24. pkt). Na trzecim stopniu podium znajduje się z natomiast Woffinden (23 pkt.).

Kolejne, trzecie eliminacje IME odbędą się 14 września w chorwackim Gorican. Czwarty turniej zaplanowano z kolei na 29 września w Rzeszowie.