Sport.pl

Lider PGE Marmy: Chyba po tym meczu zakończę sezon

- Muszę się zastanowić nieco, czy dalej jeździć. Chyba po tym dzisiejszym spotkaniu zakończę sezon - powiedział po porażce w Częstochowie lider PGE Marmy Rzeszów Grzegorz Walasek.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLWalasek nie ma ostatnio szczęścia. Jeździł znakomicie, ale w dwóch ostatnich spotkaniach zanotował upadki, groźnie wyglądające. Przed tygodniem wylądował na bandzie po starciu ze Słoweńcem Matejem Zagarem, a dziś, w trakcie meczu z Włókniarzem w Częstochowie, upadł w ostatniej gonitwie. Co gorsza, upadek ten spowodował kolega z drużyny, Duńczyk Nicki Pedersen, podcinając wcześniej Rosjanina Emila Sajfutdinowa. "Walas" padł ofiarą "efektu domina", bowiem jechał po zewnętrznej.

Po spotkaniu Walasek udzielił emocjonalnego wywiadu stacji nSport, która transmitowała to spotkanie. - Po tym dzisiejszym spotkaniu chyba zakończę sezon. Muszę się zastanowić nieco, bo wyjeżdżać na tor, myśląc o tym, żeby tylko nie upaść, to nie jest dobre. Nie czuję się dobrze fizycznie, a do tego jeszcze psychicznie mam się bać? - stwierdził żużlowiec.

A przypomnijmy, że PGE Marma przegrała 33:57 i nadal okupuje miejsce w strefie spadkowej. Ostatnie trzy spotkania zadecydują o tym, czy rzeszowianie utrzymają się w lidze. A bez Walaska w dobrej formie to utrzymanie wydaje się wręcz niemożliwe. Jeśli lider PGE Marmy podtrzyma swoją decyzję, ta będzie bardzo blisko I ligi.

Więcej o: