Sport.pl

PGE Marma w Częstochowie. W oczekiwaniu na werdykt Trybunału

Trzeci w tabeli Enea Ekstraligi Dospel Włókniarz Częstochowa będzie najbliższym rywalem ósmej PGE Marmy Rzeszów. Dla zespołu Dariusza Śledzia będzie niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie, bo szanse na rundę play-off są iluzoryczne.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLChyba, że Trybunał PZMot, do którego odwołał się rzeszowski zespół po pamiętnych spotkaniach w Lesznie i Tarnowie, przyzna rację PGE Marmie i tej dodane zostanie siedem "zamrożonych" na tę chwilę punktów. Obecnie drużyna Dariusza Śledzia plasuje się na ósmej pozycji i ma 14 oczek na koncie. Tyle samo ma będąca "nad kreską" Betard Sparta Wrocław. Z kolei czwarta ekipa Enea Ekstraligi FOGO Unia Leszno ma 18 punktów. Łatwo zatem policzyć, że w wyniku pozytywnej dla PGE Marmy decyzji Trybunały PZMot. drużyna wskoczyłaby do pierwszej czwórki i miałaby szansę na walkę o medale.

Rzeszowianie w Lesznie nie wyjechali na tor, twierdząc, że jest on źle przygotowany. Mecz zakończył się kuriozalnym wynikiem 75:0 dla gospodarzy, a na oba zespoły nałożone zostały kary finansowe. W dodatku PGE Marmie odjęto jeden punkt. W Tarnowie z kolei, poprzez zalanie toru przez zepsutą polewaczkę przerwa między biegami trwała dłużej, niż przewiduje regulamin. Mimo to rezultat (53:37) utrzymano.

Sprawa powinna wyjaśnić się najpóźniej do 18 sierpnia. Wtedy bowiem kończy się runda zasadnicza w Enea Ekstralidze.

Tymczasem podopiecznych Dariusza Śledzia w najbliższą niedzielę czeka ciężki pojedynek w Częstochowie z tamtejszym Dospelem Włókniarzem. - To dla nas kluczowy i zarazem trudny mecz. Musimy zdobywać punkty, a nie patrzeć, ile jest do ugrania - zaznacza trener.

Spotkanie w Częstochowie rozpocznie się o godz. 18.30.

Awizowane składy.

PGE Marma Rzeszów: 1. Nicki Pedersen, 2. Dawid Lampart, 3. Rafał Okoniewski, 4. Jurica Pavlic, 5. Grzegorz Walasek, 6. Łukasz Sówka

Dospel Włókniarz Częstochowa: 9. Rune Holta, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Grigorij Łaguta, 12. Rafał Szombierski, 13. Emil Sajfutdinow, 14. Adam Strzelec

Więcej o: