Żużel w Rzeszowie bez prezes Marty Półtorak?

- Nie chcę się już dłużej zajmować tym sportem - powiedziała po przegranym meczu w Tarnowie prezes PGE Marmy Rzeszów Marta Półtorak.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowscy żużlowcy w niedzielę przegrali wyraźnie w Tarnowie z Unią 37:53 i znów znaleźli się w tabeli Enea Ekstraligi w strefie spadkowej. Po meczu prezes Półtorak w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów zapowiedziała, że jej firma Marma Polskie Folie od przyszłego sezonu nie będzie sponsorować rzeszowskiego żużla. - To nie jest dzisiejsza decyzja. Przemyślałam to - mówiła, uzasadniając, że trudno jej zrozumieć pewne rzeczy dziejące się w żużlu, biorąc pod uwagę wydarzenia z ostatnich dwóch sezonów.

Wpływ na decyzję mogły mieć skutki meczu w Lesznie z 2 czerwca, gdy rzeszowianie odmówili wyjazdu na tor, uzasadniając, że ten nie został przygotowany regulaminowo. Skończyło się porażką 0:75 i karą ponad ćwierć miliona złotych do zapłacenia na rzecz ligi. Już wtedy prezes rzeszowskiego klubu zapowiadała, że jeśli zostanie ukarana, wycofa się z tego sportu. Teraz wydaje się, że podjęła ostateczną decyzję.

Prezes Półtorak jest związana z rzeszowskim żużlem od dziesięciu lat. Ten miał być jubileuszowy i zakończony medalem. Szanse na to są już niewielkie, bo choć do końca sezonu zostało jeszcze pięć kolejek, to trudno spodziewać się, że po serii słabych meczów rzeszowianie zdobędą komplet 15 punktów, które zostały jeszcze do wywalczenia.