Znakomici Walasek i Pedersen jeździli w Szwecji

Trzech żużlowców PGE Marmy Rzeszów ścigało się we wtorek w meczach szwedzkiej Elitserien.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZnakomity występ zaliczył Duńczyk Nicki Pedersen, który w spotkaniu Vastervik Speedway - Vargarna Norrkoeping (48:42) zdobył dla gości 14 punktów i bonus w sześciu startach (3, w, 3, 3, 2*, 3) i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Nie uchronił jej jednak od porażki.

Jeszcze lepiej zaprezentował się Grzegorz Walasek, który ścigał się w spotkaniu Hammarby Sztokholm - Indianerna Kumla. Gospodarze wygrali 55:35, a Walasek wywalczył dla nich 15 punktów i bonus (3, 1, 2*, 3, 3, 3). W spotkaniu tym nie pojechał inny z zawodników PGE Marmy Rzeszów Rafał Okoniewski. Hammarby zastosowały za niego zastępstwo zawodnika, a sam "Okoń" po słabych występach w Polsce skupił się na treningach.

Trzecim z rzeszowian, który walczył o punkty w Szwecji, był Dennis Andersson. Szwed zaprezentował się jednak znacznie gorzej niż koledzy. Zdobył trzy punkty i bonus (0, 2, 1*, -) dla Dackarny Malilla w przegranym przez nią 43:47 wyjazdowym meczu z Piraterną Motala.