Sport.pl

W czwartek PGE Marma pojedzie z Unią Leszno. W jakim składzie?

W czwartek o godz. 18.30 żużlowcy PGE Marmy Rzeszów odrobią zaległości w Enea Ekstralidze. Na własnym torze podejmą Fogo Unię Leszno.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSpotkanie z Unią w Rzeszowie było już przekładane z powodu opadów deszczu. Za pierwszym razem lesznianie bardzo chcieli jechać, ale ostatecznie do meczu nie doszło. Zadecydował zły stan toru.

Tak było w Rzeszowie. W Lesznie natomiast jeżdżono, choć ścigali się tylko zawodnicy Unii. Zamieszanie było spore, bo Unia źle przygotował tor do zawodów, co kwestionowali rzeszowianie. Sędzia najpierw go odebrał, później nakazał prace na nim, ale zdaniem zawodników PGE Marmy ten tor był wciąż nieregulaminowy. Ostatecznie arbiter kazał rozegrać mecz, ale rzeszowianie nie wyjechali do żadnego biegu. Przegrali 0:75. Później oba kluby zostały surowo ukarane finansowo przez Speedway Ekstraligę.

Na bonus PGE Marma nie ma więc co liczyć. Czy powalczy o zwycięstwo? Rzeszowianie awizują najmocniejszy skład, ale niektórzy jej zawodnicy ostatnio jeździli w kratkę. Jeśli jednak wygra pojedzie do Leszna, to sytuacja PGE Marmy będzie bardzo trudna.Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów:

9. Nicki Pedersen

10. Dawid Lampart

11. Rafał Okoniewski

12. Jurica Pavlic

13. Grzegorz Walasek

14. Marco Gaschka

Fogo Unia Leszno:

1. Przemysław Pawlicki

2. Damian Baliński

3. Mikkel Michelsen

4. Grzegorz Zengota

5. Kenneth Bjerre

6. Piotr Pawlicki

Więcej o: