Sport.pl

Młody Rempała z dwuletnim kontraktem w PGE Marmie

Krystian Rempała został we wtorek żużlowcem PGE Marmy Rzeszów. To już piąty z klanu Rempałów, który będzie ścigał się na żużlu.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLKrystian Rempała to syn Jacka, najstarszego z braci, którzy ścigali się na żużlu. Ma 15 lat i niedawno zdał egzamin na licencję żużlową, właśnie na torze w Rzeszowie. Mimo że był wiązany z Tarnowem, zdecydował się na starty w Rzeszowie.

Już do wspomnianego egzaminu Krystian został zgłoszony jako zawodnik Speedway Stal Rzeszów SA i z tym klubem podpisał dwuletnią umowę. Z racji wieku w obecnym sezonie będzie on mógł występować tylko w rozgrywkach młodzieżowych. Od przyszłego sezonu będzie mógł startować także w lidze.

Na razie już dziś młody Rempała wystartuje w... Tarnowie, w turnieju I rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Będzie jednak reprezentował barwy... Speedway Wandy Kraków. Zmierzy się m.in. z kolegami z Rzeszowa, którzy startować będą pod szyldem Stali Rzeszów. Skład rzeszowian stanowić będzie cała trójka żużlowców, która razem z Rempałą zdała niedawno egzamin żużlowy, czyli Artur, Kamil Rak i Karol Machowski. Początek zawodów o godz. 17.

Więcej o: