Sport.pl

Wysoka kara dla PGE Marmy. Prezes Półtorak: Bierzemy pod uwagę wycofanie się z rozgrywek

W sobotę Komisja Orzekająca Speedway Ekstraligi zdecydowała się ukarać PGE Marmę Rzeszów i FOGO Unię Leszno odpowiednio 255 i 158 tysiącami złotych za mecz 10. kolejki Enea Ekstraligi, w którym ?żurawie? odmówili startów w zawodach i przegrali 0:75..

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Decyzja jest dla nas krzywdząca. Poprosimy rzecz jasna o uzasadnienie. Na pewno też odwołamy się do trybunału związku i wówczas zobaczymy, jak sprawa zostanie rozwiązana - skomentowała na gorąco decyzję Komisji Orzekającej Speedway Ekstraligi prezes PGE Marmy Rzeszów Marta Półtorak, która zapowiedziała również, że nie wyklucza wycofania zespołu z rozgrywek. - Bierzemy to pod uwagę. Decyzja nie jest jednak ostateczna. Chcemy się utożsamiać ze sportem, który jest czysty, transparentny i stwarza zawodnikom maksymalne bezpieczeństwo - dodała.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu w Lesznie w meczu 10. kolejki zespół ze stolicy Podkarpacia odmówił wyjazdu na tor, bo zdaniem rzeszowian stanowił on zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników. W rezultacie w 15. biegach wystartowali tylko gospodarze, którzy wygrali 75:0. W sobotę Komisja Orzekająca wydała decyzję o tym, aby oba kluby ukarać wysokimi karami finansowymi. PGE Marma ma zapłacić 255 tysięcy złotych, a FOGO Unia Leszno 158 tys. zł. "Komisja stwierdziła szereg naruszeń regulaminów i w konsekwencji orzekła stosowne kary dyscyplinarne. I tak w przypadku Fogo Unia Leszno orzeczono kary pieniężne w łącznej kwocie 158.000,00 złotych, a w przypadku PGE Marmy Rzeszów w łącznej kwocie 255.000,00 złotych. Nadto Komisja zastosowała środki dyscyplinarne w postaci przyznania po jednym meczowym punkcie ujemnym dla każdego z wymienionych wyżej klubów" - czytamy na oficjalnej stronie Enea Ekstraligi.

W niedzielę zespół PGE Marma w zaległej 1. kolejce zmierzy się na własnym torze z drużyną składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz. Jak zapowiedziała prezes Półtorak, mecz mimo krzywdzącej decyzji się odbędzie.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
 • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
 • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
 • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
 • Komentarze (2)
  Wysoka kara dla PGE Marmy. Prezes Półtorak: Bierzemy pod uwagę wycofanie się z rozgrywek
  Zaloguj się
  • sokolddd

   Oceniono 1 raz 1

   HA!!HA!!HA!! JAK MOZNA UKARAĆ OBA ZESPOŁY!!
   ZAWINIŁ JEDEN ZESPÓŁ ALBO DRUGI!!
   TO TAK JAKBY ZŁODZIEJ UKRADŁ A POSZKODOWANEGO TEZ UKARALI ZA TO ZE DAŁ SIĘ OKRAŚĆ
   CZEGOS TAKIEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁEM.
   !
   !
   !

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX