Sport.pl

Ćwierć miliona złotych kary dla PGE Marmy. Prezes Półtorak wycofa drużynę z Enea Ekstraligi?

255 i 158 tysięcy złotych będą musiały zapłacić odpowiedni PGE Marma Rzeszów i FOGO Unia Leszno za mecz 10. kolejki Enea Ekstraligi, w którym rzeszowianie odmówili wyjazdu na tor i przegrali 0:75.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW sobotę Komisja Orzekająca Speedway Ekstraligi rozpatrzyła sprawę kuriozalnego meczu w Lesznie. Wówczas w 10. kolejce Enea Ekstraligi miejscowa FOGO Unia wygrała z PGE Marmą Rzeszów 75:0, bo goście nie wyjechali do żadnego z piętnastu biegów. Zdaniem rzeszowian tor nie nadawał się do jazdy i stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników. - Gospodarze postąpili niezgodnie z regulaminem. W piątek mecz zakwalifikowano jako pojedynek zagrożony. W związku z tym zadaniem organizatorów jest uwałować tor i ubić go tak, żeby woda spływała do krawężnika. Gdyby w niedzielę rano, wtedy kiedy przyjechał komisarz, tor był ubity i później zbronowany po całej długość i szerokość, wówczas nie byłoby "pułapek" - tłumaczył w ubiegłą niedzielę kierownik rzeszowskiej PGE Marmy Tomasz Welc.

- Jesteśmy przekonani, że staliśmy w obronie zapisów regulaminowych. Możemy oczywiście dyskutować, czy regulamin jest dobry, czy zły, ale my go po prostu przestrzegamy. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem będzie powtórzenie tego spotkania, bo do niego nie powinno dojść. Liczymy, że uda się wszystko wyjaśnić jak najszybciej. Jeśli jednak nasze racje nie zostaną uznane, to wystąpimy na drogę powództwa sądowego - powiedziała prezes PGE Marmy Marta Półtorak, która dodała również, że w przypadku nałożenia kary na rzeszowski zespół wycofa drużynę z rozgrywek.

Dziś Komisja Orzekająca wydała decyzję, że oba kluby zostaną ukarane wysokimi kwotami, a wynik meczu 10. kolejki zostanie utrzymany. PGE Marma będzie musiała zapłacić 255 tysięcy złotych. Fogo Unia - 158 tys. zł. "Komisja stwierdziła szereg naruszeń regulaminów i w konsekwencji orzekła stosowne kary dyscyplinarne. I tak w przypadku Fogo Unia Leszno orzeczono kary pieniężne w łącznej kwocie 158.000,00 złotych, a w przypadku PGE Marma Rzeszów w łącznej kwocie 255.000,00 złotych. Nadto Komisja zastosowała środki dyscyplinarne w postaci przyznania po jednym meczowym punkcie ujemnym dla każdego z wymienionych wyżej klubów" - czytamy na oficjalnej stronie Enea Ekstraligi.

Co w tej sytuacji zrobi prezes PGE Marmy?

Więcej informacji wkrótce

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
 • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
 • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
 • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
 • Komentarze (3)
  Ćwierć miliona złotych kary dla PGE Marmy. Prezes Półtorak wycofa drużynę z Enea Ekstraligi?
  Zaloguj się
  • resoviaczka_po_tacie

   Oceniono 6 razy 6

   To w końcu ile Leszno dostało tej kary? Najpierw piszecie, że 185 000, później, że 158 000...

  • ouimet

   0

   w tytule: 0,25 mln,a w artykule 255tys

   przecinka sie nie czepiam,bo rece opadaja...tez:)

  • nowyekranrzeszow

   0

   Gdyby Marma zapłaciła 255 tysięcy złotych kary uznałaby zgodę na bezprawei...należałoby tematem zając się od strony szkodliwości społecznej.
   www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/177-socjologia,-rynek-pracy,-rzesz%C3%B3w,-studia.html

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX