Sówka i Kret pojadą po finał Srebrnego Kasku

Dwaj młodzieżowcy PGE Marmy Rzeszów: Łukasz Sówka i Łukasz Kret powalczą dziś w półfinale Srebrnego Kasku w Lublinie.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSrebrny Kask to zawody dla polskich juniorów. Najlepsi młodzieżowcy w kraju walczą o tytuł w finale, ale najpierw muszą się do niego zakwalifikować. I o to będą jeździć dziś w Lublinie i Grudziądzu.

W półfinale w Lublinie wystartuje dwójka rzeszowskich żużlowców. Pewny startu jest Łukasz Sówka, ale i Łukasz Kret powinien pojawić się na torze. Jest co prawda rezerwowym, ale wiele wskazuje na to, że zastąpi jednego z kolegów. W Lublinie nie pojedzie natomiast Marco Gaschka, który jest kontuzjowany.

Awans do finału uzyska ośmiu najlepszych zawodników. Początek zawodów o godz. 17.Lista startowa (Lublin):

1. Mateusz Łukaszewski (Lublin), 2. Bartosz Zmarzlik (Gorzów Wlkp.), 3. Patryk Malitowski (Wrocław), 4. Adrian Cyfer (Gorzów Wlkp.), 5. Adam Strzelec (Zielona Góra), 6. Alex Zgardziński (Zielona Góra), 7. Mateusz Borowicz (Tarnów), 8. Kamil Adamczewski (Zielona Góra), 9. Tobiasz Musielak (Leszno), 10. Marcin Bubel (Łódź), 11. Piotr Pawlicki (Leszno), 12. Łukasz Sówka (Rzeszów), 13. Wojciech Lisiecki (Gniezno), 14. Damian Michalski (Ostrów Wlkp.), 15. Oskar Fajfer (Gniezno), 16. Rafał Malczewski (Częstochowa). R1. Łukasz Kret (Rzeszów), R2. Kacper Woryna (Rybnik), R3. Marco Gaschka (Rzeszów).