Trzech żużlowców PGE Marmy awansowało do półfinałów IMP

Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski i Dawid Lampart wywalczyli w czwartek awans do półfinałów indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Sztuka ta nie udała się czwartemu z zawodników PGE Marmy Rzeszów, Łukaszowi Sówce.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Junior rzeszowian już po dwóch startach ćwierćfinału w Opolu wycofał się z zawodów. Powodem były problemy sprzętowe. Do tej pory Sówka zdołał uzbierać dwa punkty, co dało mu 15. miejsce.

Znacznie lepiej spisał się Rafał Okoniewski, który startował w Pile. Kapitan PGE Marmy wywalczył 10 punktów (1,2,3,2,2), co dało mu czwarte miejsce.

Także dziesięć punktów (3,0,3,1,3) zdobył w ćwierćfinale w Grudziądzu Grzegorz Walasek, który jednak uplasował się "oczko" niżej niż Okoniewski. Obaj rzeszowscy żużlowcy wywalczyli jednak awans do półfinałów, które odbędą się 20 czerwca.

W półfinale pojedzie też Dawid Lampart, który spisał się najlepiej ze wszystkich zawodników z Rzeszowa. W turnieju w Lublinie "Lampcio", który od początku sezonu miał problemy z formą, wdrapał się na podium, zajmując trzecie miejsce. Lampart uzyskał 11 punktów (3,2,2,1,3) i pewnie awansował dalej.