Do Torunia z Pedersenem czy bez? Znamy awizowane składy

W niedzielę o godz. 18.30 żużlowcy PGE Marmy Rzeszów w meczu 8. kolejki Enea Ekstraligi zmierzą się z w Toruniu z Unibaxem. W awizowanym składzie nie ma Duńczyka Nicki Pedersena.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzypomnijmy, że Pedersen nie jeździł w dwóch ostatnich spotkaniach rzeszowian, bowiem złamał rękę podczas turnieju Grand Prix w Szwecji. Jego miejsce zajął Szwed Dennis Andersson, który również teraz znalazł się w miejsce Duńczyka w awizowanym składzie.

Pedersen jednak robi wszystko, by pojechać już w sobotę w Grand Prix Czech w Pradze, a wtedy powinien też wystąpić w meczu w Toruniu, z liderem Enea Ekstraligi Unibaxem, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał.

Trener Dariusz Śledź widocznie woli jednak "dmuchać na zimne", dlatego do Torunia i tak ściągnięty zostanie Andersson. W sobotę natomiast wszyscy bacznie będą się przyglądać temu, w jakiej dyspozycji jest Pedersen i czy daje radę ścigać się z nie do końca zaleczoną ręką. Dopiero pewnie wtedy, a być może nawet w dniu meczu, zapadnie decyzja, czy w Toruniu z numerem 4 pojedzie Andersson czy Pedersen.Awizowane składy:

Unibax Toruń:

9. Chris Holder

10. Kamil Brzozowski

11. Adrian Miedziński

12. Darcy Ward

13. Tomasz Gollob

14. Paweł PrzedpełskiPGE Marma Rzeszów:

1. Rafał Okoniewski

2. Dawid Lampart

3. Jurica Pavlic

4. Dennis Andersson

5. Grzegorz Walasek

6. Łukasz Sówka