Inauguracja sezonu w Rzeszowie. PGE Marma vs Włókniarz

W niedzielę o godz. 18.30 PGE Marma Rzeszów pojedzie pierwszy mecz w nowym sezonie na własnym torze. Rywalem podopiecznych Dariusza Śledzia będzie jeden z faworytów Enea Ekstraligi - Dospel Włókniarz Częstochowa.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLCzęstochowianie w porównaniu do poprzedniego sezonu solidnie się wzmocnili. Szczególnie przyjście Emila Sajfutdinowa z bydgoskiej Polonii każe stawiać ich w roli jednego z faworytów rozgrywek. Zresztą Włókniarz i Sajfutdinow udowodnili to już w pierwszym meczu, gdy częstochowianie pokonali na własnym torze Polonię Bydgoszcz 47:42. Lider gospodarzy wywalczył wtedy 17 punktów. - Szanujemy klasę rywala. Wiemy, że Włókniarz bardzo się wzmocnił i ma swoje ambicje, ale wystąpimy na swoim torze i będziemy chcieli wygrać - mówi Tomasz Welc, kierownik PGE Marmy.

Rzeszowianie również mierzą w wysokie cele w tym sezonie i podobnie jak Włókniarz zaczęli od dobrego występu. W Gorzowie pokonali wicemistrza Polski, Stal, 48:42. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku w Gorzowie i teraz liczymy, że w niedzielę będziemy bogatsi o kolejne dwa punkty. Tym bardziej że to będzie inauguracja żużlowego sezonu w Rzeszowie - dodaje Welc.

W Gorzowie z dobrej strony pokazali się liderzy zespołu: Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski i Duńczyk Nicki Pedersen. Dołączył do nich też Chorwat Jurica Pavlic i to wystarczyło do wygrania na wyjeździe. Na własnym torze punktować powinni też juniorzy i Dawid Lampart, którzy zanotowali słabsze występy w Gorzowie.

Atut własnego toru będzie jednak teoretyczny, bowiem rzeszowianie najpóźniej z całej ligowej stawki wyjechali na swój tor. Pierwsi zawodnicy wyjechali na trening dopiero we wtorek. Z rzeszowskim torem w dniu meczu zapozna się natomiast lider PGE Marmy Duńczyk Nicki Pedersen, który w sobotę będzie startował w turnieju Grand Prix w Bydgoszczy.

Początek niedzielnego spotkania 4. rundy Enea Ekstraligi o godz. 18.15. Pierwszy bieg zaplanowano na godz. 18.30. Spotkanie na żywo pokaże telewizja nSport.

Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów: 9. Nicki Pedersen, 10. Dawid Lampart, 11. Rafał Okoniewski, 12. Jurica Pavlic, 13. Grzegorz Walasek, 14. Marco Gaschka

Dospel Włókniarz Częstochowa: 1. Rune Holta, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Grigorij Łaguta, 4. Rafał Szombierski, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Artur Czaja