Zmienne szczęście żużlowców PGE Marmy w eliminacjach ZK

Tylko Rafał Okoniewski zapewnił sobie awans do finałowych zawodów o Złoty Kask podczas wtorkowych eliminacji. Dwóch pozostałych żużlowców PGE Marmy Rzeszów miało mniej szczęścia.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Okoniewski zajął drugie miejsce w turnieju w Opolu. "Okoń" wywalczył jedenaście punktów (2,3,3,1,2) i przegrał tylko z Patrykiem Dudkiem ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Szósty w tych zawodach był kolega klubowy Okoniewskiego, Grzegorz Walasek, który uzbierał dziewięć punktów (3,2,0,3,1). Niestety nie wystarczyło to do awansu, a rzeszowianin został tylko rezerwowym na finał, i to po walce w biegu dodatkowym. Walasek pokonał w nim Mikołaja Curyłę z drużyny składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz.

W innym turnieju eliminacyjnym, w Rawiczu, wystąpił junior PGE Marmy Łukasz Sówka, który zajął dopiero dziesiąte miejsce, z pięcioma punktami (1,3,0,1,0), i odpadł z dalszej rywalizacji.

Trzeci turniej odbył się w Krośnie, ale w mocno okrojonym składzie. W zawodach wzięło udział tylko 13 żużlowców. Żadnemu z gospodarzy nie udało się awansować do finału, który odbędzie się w Rybniku.