Sport.pl

Nicki Pedersen rozpoczyna walkę o czwarty tytuł mistrza świata

Obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów Duńczyk Nicki Pedersen w sobotę rozpocznie rywalizację o czwarty tytuł mistrza świata. W Auckland w Nowej Zelandii odbędzie się pierwszy z turniejów tegorocznego cyklu Grand Prix na żużlu.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPodobnie jak rok wcześniej cykl turniejów o tytuł indywidualnego mistrza świata rozpoczyna się w Nowej Zelandii. W sobotę o godz. 4 czasu polskiego najlepsi żużlowcy rozpoczną walkę w pierwszym turnieju Grand Prix.

Jednym z faworytów całego cyklu jest obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów Duńczyk Nicki Pedersen, który już trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata. W poprzednim sezonie zakończył imprezę na drugim miejscu. - Wszyscy chcą być mistrzem świata, albo znaleźć się w trójce. Teraz tylko te zapowiedzi trzeba potwierdzić na torze - powiedział dla portalu speedwaygp.com Pedersen, który nie miał zbyt wielu okazji do ścigania się na torze w tym sezonie. - Żaden z nas nie wie, na czym stoi. Dopiero te zawody to pokażą. Jestem jednak gotowy do sezonu, a zobaczymy, jak to się skończy - dodał Nicki.

Duńczyk w ostatnich dniach miał jednak nieco problemów. Podczas jednych zawodów mocno się poobijał. Teraz jednak po urazie nie ma śladu. - Na torze nie czuję żadnego bólu i to jest najważniejsze - kończy Pedersen.

Więcej o: