Sport.pl

Osiem punktów Pedersena w Memoriale Boba Kilby'ego. PGE Marma bez zawodników?

W czwartek Nicki Pedersen, reprezentujący od nowego sezonu Enea Ekstraligi barwy rzeszowskiej PGE Marmy, wystąpił w Memoriale Boba Kilby'ego. Zawody rozegrano w Swidon.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPedersen w pięciu startach zapisał na swoim koncie osiem punktów (1,2,1,2,2), co dało mu dziesiąte miejsce w łącznej klasyfikacji. Zawody wygrał Duńczyk Niels Kristian Iversen, który w finałowym starciu zostawił za plecami Taia Woffinfena, Scotta Nichollsa oraz swojego rodaka Hansa Andersena.

PGE Marma bez zawodników?

Tymczasem Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała listę zawodników potwierdzonych do jazdy w poszczególnych zespołach w sezonie 2013. Co ciekawe, nie ma na niej ani jednego żużlowca PGE Marmy Rzeszów, choć kontrakty z zespołem podpisało 10 zawodników.

Według nieoficjalnych informacji chodzi o zapisy w umowach. Rzeszowianie zawierali je z zawodnikami na wzorach, które obowiązywały do tej pory. Władze żużlowe chcą jednak, by te były zmienione na wzór, który pojawił się kilka tygodni po parafowaniu umów przez rzeszowski klub.

Więcej o: