Sport.pl

Piękne dziewczyny, sponsor i nowy kapitan. Prezentacja PGE Marmy [FOTO]

Kilkuset kibiców pojawiło się w piątek w Millenium Hall na oficjalnej prezentacji żużlowców PGE Marmy Rzeszów. Poznali wszystkich zawodników, nowego kapitana i... sponsora, PGE, które postanowiło związać się z rzeszowskim klubem na kolejne trzy lata.
- W dzisiejszych czasach nie można zbudować wielkiej firmy bez dobrego marketingu, bez obecności w wielkim sporcie - powiedział Piotr Szymanek, wiceprezes ds. korporacyjnych w PGE, który wraz z prezes Speedway Stal SA podpisali po prezentacji list intencyjny w sprawie dalszej współpracy. Na dłuższy okres.

Wcześniej żużlowcy i władze klubu spotkały się z kibicami. Były wspomnienia dziewięciu poprzednich sezonów, w których sponsorem rzeszowskiego zespołu była Marma Polskie Folie i zapowiedzi kolejnego, jubileuszowego. Był też czas na rozmowy z zawodnikami, zdjęcia, autografy.

Na prezentacji pojawili się wszyscy żużlowcy PGE Marmy z Duńczykiem Nicki Pedersenem na czele, który wraca do Rzeszowa po kilku latach jazdy w innych zespołach. Wzmocnienie drużyny Pedersenem to też dobry omen, bo z nim w składzie rzeszowianie byli blisko medalu w sezonie 2007. Teraz apetyty są jeszcze większe. - To nie jest tak, że miałem ofertę tylko z Rzeszowa. Ale pieniądze nie są najważniejsze - mówił później Pedersen i dodał: - Równie ważna jest atmosfera. W moim teamie udało się stworzyć bardzo dobrą, mam nadzieję, że podobnie będzie w Rzeszowie.

PGE Marma ma ambitne cele, walkę o medale. Ma też nowego kapitana. Macieja Kuciapę, który odszedł do Lublina, zastąpił Rafał Okoniewski. Będzie dowodził drużyną, która jest mieszanką doświadczonych zawodników z młodymi albo takimi, którzy mają sporo do udowodnienia. - Nie ma co zaglądać zawodnikom w metryki. To się zupełnie nie liczy. Liczy się to, co zawodnicy pokazują na torze - podsumował trener rzeszowian Dariusz Śledź.

Po prezentacji kibice mogli się jeszcze pobawić przy muzyce na "Żużlowych ostatkach", w których udział mieli wziąć także zawodnicy. Wcześniej z kolei zawodnicy PGE Marmy Rzeszów pomagali fanom w turnieju zakupowym. Najlepsi otrzymali po prezentacji nagrody, z karnetem na mecze zespołu na czele.

Więcej o: