Kapitan PGE Marmy odchodzi do Lublina

Maciej Kuciapa nie będzie w kolejnym sezonie startował w barwach PGE Marmy Rzeszów. Kapitan rzeszowskiej drużyny wybrał starty w pierwszoligowym Lubelskim Węglu KMŻ Lublin.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLKuciapa to wychowanek Stali Rzeszów. W poprzednim sezonie był jedynym seniorem w ekipie PGE Marmy, który swoją przygodę z żużlem zaczynał w Rzeszowie. Teraz postanowił spróbować sił gdzie indziej.

Wobec zmian, jakie zaszły w PGE Marmie, i ograniczeń KSM Kuciapa w Rzeszowie musiałby rywalizować o miejsce w składzie z liderami zespołu, Duńczykiem Nicki Pedersenem, Grzegorzem Walaskiem czy Rafałem Okoniewskim. Szans wielkich na starty więc by nie miał.

37-letni żużlowiec wybrał się więc do Lublina, gdzie będzie miał obok siebie trzech innych wychowanków rzeszowskiego klubu, Rafała Trojanowskiego, Karola Barana i Pawła Miesiąca.

W poprzednim sezonie Kuciapa w Enea Ekstralidze wystąpił w siedemnastu spotkaniach. Osiągnął średnią biegową 1,041 pkt. Jest KSM w I lidze wynosić będzie 4,80.