Sport.pl

Rzeszów zorganizuje Grand Prix na długim torze. W sierpniu 2013

24 sierpnia 2013 roku w Rzeszowie rozegrany zostanie czwarty finał indywidualnych mistrzostw świata Grand Prix na długim torze. To pierwsza taka impreza w Polsce.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLWybór Rzeszowa na gospodarza sierpniowego turnieju potwierdziła prezes żużlowej drużyny PGE Marmy Rzeszów Marta Półtorak.

Według Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) Stadion Miejski przy Hetmańskiej spełnia wszystkie wymogi na organizację tego typu zawodów. Długość toru wynosi bowiem 395 metrów, o 45 m więcej od minimalnej długości (zawody mogą być rozgrywane na torach o długości od 350 do 1300 m).

W przyszłorocznej imprezie wystartuje dziewiętnastu zawodników. Dodatkowo przyznane zostaną dwie dzikie karty. Jedna na cały sezon, druga na poszczególny turniej. Niewykluczone, że w Rzeszowie wystartują więc Polacy. Mówi się, że dziką kartę może otrzymać Grzegorz Knapp - żużlowiec znany z występów na torach klasycznych i lodowych, który uczestniczył już w tego typu zawodach.

Tytułu bronić będzie natomiast Fin Joonas Kylmaekorpi, który w minionym sezonie Enea Ekstraligi bronił barw rzeszowskiej PGE Marmy. Ponadto kibice na Hetmańskiej będą mogli zobaczyć w akcji innego byłego żużlowca "Żurawi" Comerona Woodwarda. - W tej odmianie żużla startują trochę inni zawodnicy. Lista startowa wygląda jednak imponująco. Są znani zawodnicy, tacy jak Woodward czy Kylmakorpii. Oni mogą być sporym magnesem, który przyciągnie ludzi na tę imprezę - podkreśla kierownik rzeszowskiej drużyny Tomasz Welc.

Zawody składać się będą z 20 wyścigów, dwóch półfinałów i finału. W jednym biegu startować będzie pięciu zawodników.

Lista startowa GP 2013:

1. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia),

2. Martin Smolinski (Niemcy),

3. Josef Franc (Czechy),

4. Theo Pijper (Holandia),

5. Jorg Tebbe (Niemcy),

6. Cameron Woodward (Australia),

7. Matthias Kroeger (Niemcy),

8. Aki-Pekka Mustonen (Finlandia),

9. Ales Dryml (Czechy),

10. Jannick De Jong (Holandia),

11. Jeffrey Woortmann (Holandia),

12. Stephan Katt (Niemcy),

13. Richard Hall (Wielka Brytania),

14. Richard Wolff (Czechy),

15. Stephane Tresarrieu (Francja),

16. Richard Speiser (Niemcy),

17. David Howe (Wielka Brytania),

18. Glen Phillips (Wielka Brytania),

19. Dzika karta

20. Dzika karta

Więcej o: