Gollob, Adamek, Gortat, Kubica czy Rafał Wilk? Głosuj na paraolimpijczyka

Dwukrotny złoty medalista paraolimpiady Rafał Wilk, były żużlowiec Stali Rzeszów, znalazł się w gronie siedmiu kandydatów do miana bohatera tygodnia w głosowaniu na stronie sport.tvp.pl. Konkuruje m.in. z Tomaszem Gollobem, Tomaszem Adamkiem, Robertem Kubicą czy Marcinem Gortatem.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLWilk jest jedynym przedstawicielem reprezentacji paraolimpijczyków w tym głosowaniu. O miano bohatera tygodnia walczy z zawodnikami rywalizującymi na co dzień w profesjonalnym sporcie, a także z trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Waldemarem Fornalikiem. I po pierwszych godzinach głosowania prowadzi!

Rafał Wilk przez lata był żużlowcem. Karierę rozpoczynał w Stali Rzeszów, w barwach której zdobywał medale w kategoriach młodzieżowych. W 2006 roku w wyniku wypadku stracił jednak władzę w nogach.

Rzeszowianin postanowił jednak się nie załamywać i od kilku lat ściga się na rowerach o napędzie ręcznym. Podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie zdobył dwa złote medale - w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego w rywalizacji na handbike'ach. Jako jedyny Polak dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium.

Głosuj na Rafała Wilka.

Więcej o: