Kuciapa trzecie w Krośnie. Groźny upadek Prokopa

Żużlowiec PGE Marmy Rzeszów Maciej Kuciapa zajął trzecie miejsce w turnieju charytatywnym w Krośnie. Pecha miał natomiast Kamil Prokop, który po groźnym upadku już w pierwszym biegu przewieziony został do szpitala.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

W niedzielnych zawodach wystartowała czwórka rzeszowskich żużlowców. Oprócz Kuciapy i Prokopa w Krośnie stawili się Grzegorz Walasek i Łukasz Kret. Kuciapa w pięciu startach wywalczył 11 punktów i ostatecznie został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. 8 oczek wywalczył Kret, który zajął ex aequo piąte miejsce. Walasek i Prokop natomiast niedzielnego turnieju nie zaliczyli do udanych. Obaj nie zdobyli żadnego punktu, a Prokop już w pierwszym biegu zaliczył groźny upadek, po którym, z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafił do szpitala.

Krośnieński turniej, który zorganizowany był dla siedmioletniej Amelii wygrał Janusz Kołodziej z Azotów Tauronu Tarnów (12 pkt). Na drugim stopniu podium stanął natomiast Tomasz Chrzanowski z Lotosu Wybrzeże Gdańsk (11 pkt).