Sport.pl

Gwiazdy Speedwaya oddadzą hołd Lee Richardsonowi

W sobotę na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się charytatywny turniej ?Gwiazdy Speedwaya dla Lee Richardsona? i XXIX Memoriał Eugeniusza Nazimka
Tym samym kibice i żużlowcy na co dzień ścigający się w ENEA Ekstralidze będą mogli uczcić pamięć tragicznie zmarłego w czerwcu żużlowca PGE Marmy Rzeszów Lee Richardsona.

Na sobotnie zawody, które będą połączone z tradycyjnie rozgrywanym corocznie Memoriałem Eugeniusza Nazimka, przyjazd zapowiedzieli m.in. duńczyk Nicki Pedersen, rosjanin Emil Sajfutidinow, Australijczyk Chris Holder czy Janusz Kołodziej. Nie zabraknie też żużlowców rzeszowskiego zespołu. Na liście startowej znaleźli się: Australijczyk Jason Crump oraz Grzegorz Walasek, Maciej Kuciapa, Rafał Okoniewski i Łukasz Sówka. - Przede wszystkim chcę oddać hołd "Rico". Chciałbym też na koniec sezonu dobrze pojechać i pokazać się kibicom z jak najlepszej strony - nie ukrywa żużlowiec PGE Marmy Maciej Kuciapa.

- To był bardzo ciężki i smutny dla nas sezon. W całej swojej karierze nie przypominam sobie, aby zespół dotknął taki pech. Przede wszystkim nikt, z kim jeździłem w jednej drużynie, nie zginął - mówi z kolei Okoniewski, który rok temu wygrał Memoriał Nazimka. - Teraz wynik będzie sprawą drugorzędną. Musimy po prostu pojechać dla Lee - dodaje "Okoń".

Gościem specjalnym turnieju będzie Emma Richardson, wdowa po Lee Richardsonie. Oprócz niej pojawić ma się również Jarosław Hampel. Nie weźmie on jednak udziału w zawodach, ponieważ w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację po kontuzji nogi. - Będzie razem z nami, by uczcić pamięć o Lee - zaznacza prezes PGE Marmy Marta Półtorak i po chwili dodaje. - Wszyscy zawodnicy pojadą za darmo w tym turnieju. Cały dochód chcemy przekazać rodzinie Lee. To pokazuje, że żużlowcy to jedna wielka rodzina - podkreśla prezes rzeszowskiej drużyny.

Początek zawodów o godz. 17.

Karnety nieważne

Organizatorzy zawodów informują, że w sobotnim turnieju nie będą obowiązywały wykupione na cały sezon karnety. Cena biletu normalnego i ulgowego to koszt 25 zło-tych. Program natomiast będzie do nabycia w cenie 10 zł. Wraz z nabyciem biletu i programu każdy z kibiców otrzyma pamiątkową kartę kolekcjonerską z wizerunkiem Lee Richardsona. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie rodzinie "Rico". Pierwsza kasa otwarta zostanie w sobotę o godz. 11. Wejść na stadion będzie natomiast można od godz. 15.

Lista startowa:

1. Grzegorz Walasek

2. Chris Holder

3. Jurica Pavlic

4. Karol Baran

5. Rafał Okoniewski

6. Matej Zagar

7. Nicki Pedersen

8. Davey Watt

9. Emil Sajfutdinow

10. Jason Crump

11. Maciej Kuciapa

12. Dawid Stachyra

13. Łukasz Sówka

14. Janusz Kołodziej

15. Adrian Miedziński

16. Sebastian Ułamek

Więcej o: