Upadek Crumpa w Cardiff. Występ z Lotosem Wybrzeże Gdańsk wykluczony

Jason Crump z PGE Marmy Rzeszów nie wystąpi w dzisiejszym pojedynku Enea Ekstraligi z Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Australijczyk w trzecim starcie w Grand Prix Wielkiej Brytanii zaliczył upadek, po którym odnowiła mu się kontuzja obojczyka.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Crump po zakończeniu zawodów w Cardiff udał się do szpitala. Kontuzja obojczyka, której kilka tygodni wcześniej nabawił się w Rosji, okazała się na tyle poważna, że wykluczyła występ Australijczyka w ostatnim meczu sezonu z Lotosem Wybrzeże Gdańsk. - Czekamy na wieści od Jasona. W tej chwili ciężko powiedzieć ile będzie pauzował. W pojedynku z Lotosem zastosujemy więc zastępstwo zawodnika - powiedział kierownik rzeszowskiej drużyny Tomasz Welc.

Australijczyk w pięciu startach w turnieju głównym zapisał na swoim koncie tylko sześć punktów (2, 2, w, 1, 1). Słaby dorobek przełożył się na miejsce w klasyfikacji. Crump uplasował się na odległej 14. pozycji, a gorsi od niego byli tylko Szwed Peter Ljung i Duńczyk Bjarne Pedersen.

Turniej w Cardiff bezapelacyjnie wygrał rodak Crumpa Chris Holder, który zdobył 23 punkty. Drugi był Krzysztof Krawczyk (13 pkt). tuż za Polakiem uplasowali się Szwedzi Antonio Lindbaek (12 pkt) i Fredrik Lindren (12 pkt). Ten ostatni zajął czwarte miejsce w finałowym biegu.

Dzięki wygranej w GP Wielkiej Brytanii Holder zmniejszył stratę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Amerykanina Grega Hancocka do jednego punktu. Holder z dorobkiem 117 oczek plasuje się na drugiej pozycji. Za nim jest Duńczyk Nicki Pedersen - 112 punktów. Czwarty jest Crump z dorobkiem 103 oczek.