Okoniewski po srebrze: Ostatnio miałem mało sukcesów

- Bardzo się cieszę z tego medalu, bo w ostatnich czasach miałem mało sukcesów. A teraz srebro w tak prestiżowych zawodach - mówił po zdobyciu indywidualnego mistrzostwa Polski Rafał Okoniewski, żużlowiec PGE Marmy Rzeszów.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLOkoniewski srebro wywalczył w środę w Zielonej Górze. Przegrał tylko z Tomaszem Jędrzejakiem z Betardu Sparty Wrocław, a trzeciego na podium Krzysztofa Buczkowskiego z Polonii Bydgoszcz wyprzedził w biegu dodatkowym. Po 20. gonitwach obaj żużlowcy mieli bowiem po 11 punktów. To największy sukces "Okonia" w karierze.Po zawodach Rafał Okoniewski powiedział:

Bardzo się cieszę, bo sporo czasu już jeżdżę na żużlu, a w ostatnich latach sukcesów miałem bardzo mało, a tym bardziej w tak prestiżowych zawodach. W finale indywidualnych mistrzostw Polski raz byłem chyba jedenasty. W ostatnich latach ciągle coś stawało mi na przeszkodzie do sukcesów. A to kontuzje, a to wypadek drogowy i inne przypadłości. Bardzo dziękuję rywalom za sportową walkę, zawody musiały się podobać.