Piąte miejsce Jasona Crumpa w Grand Prix Włoch

Obcokrajowiec PGE Marmy Rzeszów, Australijczyk Jason Crump zajął piąte miejsce podczas rozegranego w sobotę turnieju Grand Prix na żużlu. Tym razem najlepsi żużlowcy świata ścigali się we włoskim Terenzano.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Crump w turnieju głównym zgromadził 10 punktów (0,2,3,2,3) i zakończył zmagania na czwartym miejscu. W półfinale jednak już tak dobrze nie było. Australijczyk wygrał start, ale na metę przyjechał jako ostatni. Wyprzedzili go Rosjanin Emil Sajfutdinow, Szwed Antonio Lindbaeck i Duńczyk Nicki Pedersen, a Crump został ostatecznie sklasyfikowany na piątej pozycji.

Grand Prix Włoch wygrał ostatecznie Lindbaeck przed Sajfutdinowem i Amerykaninem Gregiem Hancockiem.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Hancock (111 punktów) przed Nicki Pedersenem (101 punktów) oraz Crumpem (97 punktów).