Łukasz Sówka jedzie o Srebrny Kask. Na własnym torze

W piątek o godz. 17 na torze w Rzeszowie odbędzie się finał Srebrnego Kasku, czyli zawodów żużlowych dla młodzieżowców. W gronie faworytów do zwycięstwa jest między innymi reprezentant PGE Marmy Łukasz Sówka.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLFinał Srebrnego Kasku zgromadzi na starcie praktycznie całą czołówkę polskich juniorów. Nie zabraknie indywidualnego mistrza świata juniorów Macieja Janowskiego (Azoty Tauron Tarnów), a także braci Przemysława i Piotra Pawlickich (obaj Unia Leszno). Na dobry wynik liczy też przedstawiciel gospodarzy Łukasz Sówka, który wrócił w środę na tor po kontuzji nadgarstka, której doznał w poprzednim tygodniu. Pierwsze treningi pokazały, że junior PGE Marmy powinien wrócić do pełnej dyspozycji na piątkowe zawody.

Kibice w Rzeszowie będą też mogli ściskać kciuki za Damiana Adamczaka, który na co dzień reprezentuje barwy Orła Łódź, ale w tym sezonie już dwukrotnie ścigał się w barwach PGE Marmy na zasadzie gościa.

Biletem wstępu na zawody będzie ich program w cenie 10 zł.

Lista startowa:

1. Piotr Pawlicki (Unia Leszno), 2. Damian Adamczak (Orzeł Łódź), 3. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów), 4. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów), 5. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń), 6. Maciej Fajfer (Lechma Start Gniezno), 7. Adam Strzelec (Stelmet Falubaz Zielona Góra), 8. Kacper Gomólski (Azoty Tauron Tarnów), 9. Tobiasz Musielak (Unia Leszno), 10. Kacper Woryna (ROW Rybnik), 11. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), 12. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz), 13. Emil Pulczyński (Unibax Toruń), 14. Przemysław Pawlicki (Unia Leszno), 15. Oskar Fajfer (Lechma Start Gniezno), 16. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów). R1. Łukasz Bojarski (Kolejarz Opole), R2. Adrian Cyfer (Stal Gorzów).