Sport.pl

PGE Marma pojedzie z Polonią Bydgoszcz w sierpniu. Jest nowy termin

Znany jest już nowy termin meczu 12. kolejki Enea Ekstraligi pomiędzy Polonią Bydgoszcz a PGE Marmą Rzeszów. Oba zespoły spotkają się w Bydgoszczy 3 sierpnia.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzypomnijmy, że zaplanowany na niedzielę pojedynek nie doszedł do skutku z powodu opadów deszczu. Z ustaleniem nowego terminu nie było jednak wielkiego problemu.

Bydgoszczanie zaproponowali, by mecz rozegrać w piątek 3 sierpnia. Rzeszowianie przystali na propozycję. Wcześniejszego terminu nie było za bardzo jak ustalić, bowiem terminarz rozgrywek żużlowych w najbliższych tygodniach jest mocno napięty.

Dla PGE Marmy termin sierpniowy jest dobry. Do tej pory powinien już wrócić do zdrowia ich najlepszy junior Łukasz Sówka, który obecnie zmaga się z kontuzją. W pełni sił powinien być też inny z rzeszowskich młodzieżowców, Damian Michalski.

Rzeszowianie natomiast nie będą mogli tego dnia skorzystać z usług Damiana Adamczaka, juniora Orła Łódź, który jeździł już w tym sezonie w barwach PGE Marmy jako "gość" i teoretycznie mógłby wejść do składu ekipy Dariusza Śledzia także na to spotkanie. Adamczak, który doskonale zna bydgoski tor, bowiem jest wychowankiem tamtejszego klubu, dzień później startuje na Słowenii w finale indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Na piątek zaplanowano tam oficjalny trening.

Termin sierpniowy jest też doskonały z innego powodu. Dwa dni po meczu w Bydgoszczy rzeszowian czekał będzie tez pojedynek w Toruniu z miejscowym Unibaxem.

Więcej o: