Łukasz Sówka w finale Srebrnego Kasku. Był piąty w Opolu

Junior PGE Marmy Rzeszów Łukasz Sówka zajął piąte miejsce w półfinałowym turnieju o Srebrny Kask, który odbył się w Opolu. Tym samym młody żużlowiec awansował do finału, który odbędzie się 27 lipca na torze w Rzeszowie.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

W turniejach o Srebrny Kask startują zawodnicy młodzieżowi. Najlepsi z nich pojadą za trzy tygodnie w Rzeszowie, by wywalczyć nagrodę główną.

Na razie jednak młodzi żużlowcy walczyli o sam awans do finału. Rzeszowski jedynak rywalizował w Łodzi, gdzie zdobył 10 punktów (1,3,2,2,2). Wygrał Przemysław Pawlicki, przed Szymonem Woźniakiem i Jakubem Jamrogiem. Oprócz nich awans do rzeszowskiego finału uzyskali Piotr Pawlicki, Kacper Woryna i Adam Strzelec. Rezerwowym będzie Lukasz Bojarski.

Z drugiego półfinału, który został rozegrany w Łodzi do finału awansowało ośmiu najlepszych zawodników: Kamil Pulczyński, Tobiasz Musielak, Bartosz Zmarzlik, Damian Adamczak, Maciej Fajfer, Kacper Gomólski, Oskar Fajfer i Emil Pulczyński. Rezerwowym będzie Adrian Cyfer. Stawkę finalistów uzupełni Maciej Janowski, którego GKSŻ zwolnił z występów w pólfinałach.

W Łodzi miało w czwartek wystartować dwóch młodych żużlowców z Rzeszowa, Damian Michalski i Łukasz Kret. Pierwszego jedna wyeliminowała kontuzja, a drugi, który miał być rezerwowym, nie dojechał na zawody.