Okoniewski w finale IMP. Kuciapa i Walasek odpadli

Rafał Okoniewski awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Żużlowiec PGE Marmy Rzeszów awans wywalczył w czwartkowych zawodach w Rawiczu. W rywalizacji o finał odpadli natomiast Maciej Kuciapa i Grzegorz Walasek.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Popularny "Okoń" w czwartkowych zawodach zdobył 9 punktów (2,0,3,2,2). To wystarczyło do zajęcia siódmego, premiowanego awansem do finału miejsca.

Zdecydowanie słabiej zaprezentowali się dwaj inni żużlowcy PGE Marmy - Maciej Kuciapa i Grzegorz Walasek. W półfinale IMP, który odbył się w Pile, Kuciapa zanotował tylko trzy punkty (1,2,0,0,0) i zawody ukończył na 15 pozycji. Walasek z kolei zapisał na swoim koncie osiem oczek (1,1,3,1,2) i zakwalifikował się do biegu dodatkowego. Pech chciał, że żużlowiec rzeszowskiej ekipy, będąc na trzeciej pozycji, miał defekt motocykla i ostatecznie zajął 10 miejsce.

Finał IMP odbędzie się 15 sierpnia w Zielonej Górze.