Łukasz Sówka na dłużej w PGE Marmie? "Liczę, że zostanie w Rzeszowie"

Żużlowcy PGE Marmy Rzeszów w tym sezonie plasują się w środku stawki Enea Ekstraligi. Po raz pierwszy od kilku lat nie mają jednak wielkiej dziury wśród juniorów. Znakomicie bowiem spisuje się niespełna 19-letni Łukasz Sówka.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW Rzeszowie od dawna nie było takiego juniora. Sówka nie dość, że zdobywa punkty w rywalizacji juniorskiej, to także znakomicie zastępuje starszych kolegów. Do tej pory w Enea Ekstralidze zdobył 39 punktów i 4 bonusy, co daje mu średnią 1,265 punktu na bieg. Widać też, że ma ogromny potencjał, w wieku niespełna 19 lat.

Do Rzeszowa jednak Sówka jest tylko wypożyczony z Zielonej Góry i kibice już zastanawiają się, co trzeba zrobić, by nie stracić tak obiecującego zawodnika. - Łukasz jest wypożyczony z Zielonej Góry, ale tam jego kontrakt kończy się w tym roku - mówi Marta Półtorak, prezes Speedway Stal S.A.

A to oznacza, że aby Sówka został w PGE Marmie na kolejne sezonu, wystarczy dogadać się z zawodnikiem. Nie trzeba rozmów pomiędzy klubami. - Łukasz związał się z Rzeszowem, jest mu tu dobrze, kibice go polubili. To bardzo mądry, poukładany zawodnik i liczę na to, że pozostanie w Rzeszowie - stwierdza prezes Półtorak i dodaje: - Łukasz ma świetny team. To bardzo dobra rodzina, opiekuje się nim tato, brat jest zawsze w parku maszyn. Nie sądzę, by szukali szczęścia gdzieś w Polsce, skoro tu mu jest dobrze. Myślę, że porozumiemy się.