PGE Marma osłabiona w Zielonej Górze. Nie pojedzie Sówka

Najskuteczniejszy młodzieżowiec PGE Marmy Rzeszów, Łukasz Sówka nie wystąpi w środowym, zaległy meczu Enea Ekstraligi, w którym rzeszowianie zmierzą się na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Wszystko przez zapis w kontrakcie.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSówka to zawodnik zielonogórskiego klubu, który jest tylko wypożyczony do Rzeszowa. A Falubaz zastrzegł sobie w kontrakcie, że młody żużlowiec nie będzie mógł startować w meczach przeciwko klubowi z Zielonej Góry. - Żałuję tego zapisu, bo chciałbym w każdym meczu pomagać drużynie, ale z drugiej strony cieszę się, że w ogóle dostałem zgodę na to, by startować w barwach Rzeszowa - mówił po ostatnim meczu z Włókniarzem Częstochowa Sówka.

Parę juniorów PGE Marmy w Zielonej Górze stanowić będą więc zapewne Damian Michalski i Marco Gaschka. W odwodzie pozostaje też Damian Adamczak z Orła Łódź, który już dwukrotnie startował w barwach rzeszowskiej ekipy jako gość.

Tymczasem Sówka w poniedziałek ścigał się na Wyspach Brytyjskich. W meczu Elite League Belle Vue Aces pokonali Wolverhampton Wolves 54:40. Rzeszowianin reprezentujący ekipę gości zawody ukończył z zerowym dorobkiem punktowym (0,0,w).