Fin brakującym ogniwem PGE Marmy? Już dwa niezłe występy

Joonas Kylmakorpi, Fin jeżdżący w barwach PGE Marmy Rzeszów, ma za sobą dwa występy w swojej nowej drużynie. Zdobył w nich 22 punkty i wyrasta powoli na jednego z liderów zespołu.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPGE Marma jeżdżąca bez fińskiego żużlowca w Enea Ekstralidze zdobyła tylko punkt, z nim już cztery. Początek sezonu jednak Kylmakorpi miał stracony. Leczył bowiem kontuzjowany obojczyk. Gdy wrócił zaskoczył formą. W starciu z Unibaxem Toruń zdobył 10 punktów i bonus. W niedzielnym pojedynku z Polonią Bydgoszcz zapisał na swoim koncie 12 "oczek". Dwukrotnie przyczynił się do zwycięstw swojej ekipy. - Pojechałem świetne zawody. Zrobiłem dwa punkty więcej niż przed tygodniem, więc wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedział po zwycięstwie nad zespołem z Bydgoszczy Kylmakorpi.

Starty w barwach rzeszowskiej drużyny są dla niego praktycznie pierwszymi w tym sezonie. Wciąż jeszcze więc może być lepiej. - Liczę na kolejne dwa punkty więcej w kolejnym spotkaniu - śmieje się Fin.

Okazja do kolejnej okazałej zdobyczy punktowej będzie już w niedzielę. PGE Marma podejmie u siebie Włókniarza Częstochowa.