Kolejne zwycięstwo PGE Marmy? Dziś mecz z Polonią

Dziś o godz. 19 żużlowcy PGE Marmy Rzeszów podejmą w meczu 7. kolejki Enea Ekstraligi Polonię Bydgoszcz. - Musimy wygrać - zapowiada Dariusz Śledź, trener rzeszowian, którzy w tabeli zajmują dopiero dziewiąte miejsce
PGE Marma dopiero w poprzednią niedzielę odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Pokonała na własnym torze Unibax Toruń, co pozwoliło jej odbić się od dna tabeli. Ale dziewiąte miejsce to też nie jest to, na co liczą w Rzeszowie. A żeby gonić czołówkę, trzeba wygrywać, zwłaszcza u siebie.

Polonia wydaje się łatwiejszym rywalem niż torunianie, ale to może być tylko teoria. - Niekoniecznie musi być łatwiej, ale musimy wygrać - mówi Dariusz Śledź, trener PGE Marmy. - O tyle może to być inny mecz, że z naszych zawodników zejdzie już presja tego pierwszego zwycięstwa - dodaje.

Bydgoszczanie do tej pory wygrali trzy razy, ale tylko raz na wyjeździe. W Gdańsku pokonali Wybrzeże 47:43, a u siebie okazali się lepsi od Betardu Sparty Wrocław i mistrza Polski Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Postawili się też liderowi z Tarnowa, choć ostatecznie przegrali. Z sześcioma punktami zajmują piąte miejsce w tabeli Enea Ekstraligi.

PGE Marma jednak w tym sezonie u siebie nie przegrała. Oprócz zwycięstwa z Unibaxem zremisowała także z inną drużyną z czołówki ligowej tabeli Unią Leszno 45:45. - Chcemy to podtrzymać, zdobyć dwa punkty i piąć się w górę tabeli - mówi Tomasz Welc, kierownik drużyny, i dodaje: - Mam nadzieję, że forma zawodników będzie rosła, że z każdym treningiem czy meczem będą coraz lepiej znali nasz tor i to będzie miało przełożenie na wyniki.

A z formą w rzeszowskiej ekipie jest różnie. Problemy sprzętowe ma Maciej Kuciapa, zastępujący go ostatnio Fin Timo Lahti też nie zachwycił. W formacji juniorskiej natomiast oprócz Łukasza Sówki nie ma pewnego zawodnika. Problemy może nieco rozwiązać załatwienie wszystkich formalności dla Marco Gaschki i nowego nabytku rzeszowian Szweda Ricki Klinga. Obaj żużlowcy powinni być już potwierdzeni do jazdy przed niedzielnym spotkaniem, ale czy pojadą - nie wiadomo.

W czwartek czterech żużlowców z Rzeszowa rywalizowało w ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw Polski. Do półfinałów awansowali Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski i Maciej Kuciapa, odpadł natomiast Łukasz Kret. Dobre występy w IMP mogą dać częściową odpowiedź trenerowi PGE Marmy co do składu na mecz z Polonią.

Początek spotkania o godz. 19.

Awizowane składy:

PGE Marma: 9. Grzegorz Walasek, 10. Maciej Kuciapa, 11. Rafał Okoniewski, 12. Joonas Kylmakorpi, 13. Jason Crump, 14. Damian Michalski

Polonia Bydgoszcz: 1. Krzysztof Buczkowski, 2. Nick Morris, 3. Tomasz Gapiński, 4. Robert Kościecha, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Szymon Woźniak

Dzień Dziecka. Wejście za darmo

Speedway Stal SA specjalnie z okazji Dnia Dziecka przygotowała sporą niespodziankę dla najmłodszych kibiców żużla. Niedzielny pojedynek PGE Marmy z Polonią Bydgoszcz będą mogły za darmo obejrzeć aż 4 tysiące dzieci do lat 15.

Każde dziecko chcące wejść w niedzielę za darmo na stadion miejski w Rzeszowie musi być zaopatrzone w specjalną opaskę. Te z kolei będą do odebrania w kasach sklepów w Millenium Hall od 1 do 3 czerwca. Do wyczerpania zapasów. Opaskę dostać może tylko dziecko w wieku do 15 lat.