Msze, różaniec, znicze i czarne opaski. Żużlowy świat opłakuje Richardsona

W Częstochowie, Wrocławiu i Toruniu odbędą się msze w intencji tragicznie zmarłego żużlowca, Lee Richardsona. Na stadionach płoną znicze, a w Rzeszowie, gdzie ostatnio jeździł, dziś odbędzie się różaniec kibiców. O ?Rico? pamiętają też w innych krajach.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRichardson zmarł w niedzielę w szpitalu we Wrocławiu, gdzie został przewieziony po wypadku, którego doznał w trzecim biegu pojedynku Betardu Sparty Wrocław z PGE Marmą Rzeszów. Anglik nie opanował motocykla uderzył w bandę i upadł na tor. Miał 33 lata.

Żużlowy świat jest wstrząśnięty tragedią. Podczas poniedziałkowych spotkań w brytyjskiej Elite League żużlowcy jeździli z czarnymi przepaskami na ramieniu. Spotkanie The Lakeside Hammers, którego barwy reprezentował "Rico" zostało przełożone.

We Wrocławiu, Częstochowie i Toruniu zaplanowano msze święte w intencji zawodnika. We Wrocławiu odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. W Częstochowie dzień później, o godz. 19.30 w kościele parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W środę natomiast w kibice modlić się będą w Toruniu o godz. 18 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

Przed wieloma stadionami palą się znicze, w Rzeszowie dziś na godz. 18 zaplanowano różaniec w intencji Anglika.

Pamięć Richardsona uczcili także koszykarze. Przed półfinałowym meczem w Tauron Basket Lidze w Zgorzelcu ogłoszono chwilę ciszy.