Jest śledztwo w sprawie śmierci Lee Richardsona

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieście wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku podczas niedzielnego meczu Betard Sparty Wrocław z PGE Marmą Rzeszów. W szpitalu zmarł zawodnik rzeszowskiej drużyny Lee Richardson.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Na nasze polecenie policja zabezpieczyła motocykl żużlowca. W ramach śledztwa sprawdzimy, czy organizatorzy dopilnowali przepisów związanych z organizacją meczów. Sprawdzimy, czy bandy były właściwie zabezpieczone. Prawdopodobnie mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem. We wtorek odbędzie się sekcja zwłok żużlowca. Da nam ona odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Anglika. Nie można wykluczyć bowiem, że żużlowiec zmarł np. z powodu zawału serca - mówi "Gazecie" Wojciech Ogiński, szef Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście.

Wypadek wydarzył w trzecim biegu. Lee Richardson zahaczył o koło motocykla Tomasza Jędrzejaka. Anglik upadł, nie mógł się podnieść o własnych siłach. Żużlowiec został przewieziony karetką do wrocławskiego szpitala, gdzie zmarł.

Richardson zawodnikiem PGE Marmy Rzeszów był od trzech sezonów, w polskiej lidzie startował od 1999 r. Jeździł wcześniej w barwach m.in. Polonii Piła, WTS Wrocław, ZKŻ Zielona Góra i Włókniarza Częstochowa

W poniedziałek na stronie PGE Marmy Rzeszów prezes klubu Marta Półtorak zamieściła list skierowany do Anglika.

"W ostatni czwartek przyjechałeś na trening do Rzeszowa i tak bardzo cieszyliśmy się z trenerem, że dobrze Ci poszło, potwierdzeniem miał być mecz we Wrocławiu. Niestety los okazał się obrzydliwie brutalny.

Na ostatniego emaila nie zdążyłam Ci odpowiedzieć i już nigdy mi się to nie uda. Trudno opanować smutek, który dotknął nas wszystkich. Nawet nie przypuszczałeś, że masz tylu przyjaciół. Na ich ręce, Twojej Rodziny i Bliskich pragnę w imieniu własnym i Speedway Stal Rzeszów złożyć najszczersze wyrazy współczucia" - napisała Marta Półtorak.

Po śmierci Richardsona odwołano zaplanowane na wtorek i środę Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów. Nie odbędzie się też spotkanie brytyjskiej Elite League pomiędzy Coventry Bees i The Lakeside Hammers, którego kapitanem był "Rico". Przełożony został także niedzielny pojedynek Enea Ekstraligi w którym PGE Marma miała zmierzyć się w Zielonej Górze ze Stelmetem Falubazem.