PGE Marma Rzeszów vs Unia Leszno. Tak było rok temu

Dziś o godz. 19.30 żużlowcy PGE Marmy Rzeszów zainaugurują sezon na własnym stadionie. Zmierzą się z Unią Leszno, z którą w poprzednim sezonie dwukrotnie przegrywali. Teraz też faworytem jest zespół ?Byków?.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie. W Lesznie Unia wygrała łatwo i zdecydowanie 56:31. W Rzeszowie poszło jej trudniej, ale też ze zwycięstwa cieszyli się lesznianie. Tym razem 49:41.

W pierwszym pojedynku w Lesznie gospodarze mieli czterech liderów. Jurica Pavlic zdobył 14 punktów, Janusz Kołodziej 13, Jarosław Hampel 11, a Damian Baliński 9. W ekipie miejscowych tylko trzech zawodników próbowało nawiązać walkę z rywalami. Reszta kompletnie zawiodła. Ale i tamta trójka nie poszalała ze zdobyczami punktowymi. Jason Crump zdobył 11 punktów, Chris Harris 9, a Lee Richardson 8.

W Rzeszowie z kolei Unię do zwycięstwa poprowadzili Jarosław Hampel (12 punktów), Janusz Kołodziej i Troy Batchelor (obaj po 9 punktów). W spotkaniu tym jednak bezkonkurencyjny był Rafał Okoniewski z PGE Marmy, który wywalczył duży komplet, czyli 18 punktów. Niestety nie miał wsparcia w kolegach. Wtórował mu jedynie Jason Crump, który uzbierał 11 "oczek".