Okoniewski jeździł w Bydgoszczy, Kuciapa w Miszkolcu

Dwaj żużlowcy PGE Marmy Rzeszów w weekend jeździli w turniejach w Bydgoszczy i węgierskim Miszkolcu. W Bydgoszczy Rafał Okoniewski zajął jedenaste miejsce z dorobkiem 5 punktów (d, 1, 3, 1, w) w Kryterium Asów, a Maciej Kuciapa zdobył 10 ?oczek? z trzema bonusami (w, 2*, 3, 2*, 1, 2*) w meczu Pucharu Węgier.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Okoniewski pechowo rozpoczął starty w Kryterium Asów i tak samo je zakończył. W pierwszym swoim biegu "Okoń" prowadził, ale zanotował defekt motocykla. W ostatnim starcie natomiast zaliczył kolizję z Tomaszem Gapińskim, upadł i na torze już się nie pojawił. Na szczęście zawodnik PGE Marmy jest tylko poobijany.

W Kryterium Asów zwyciężył Darcy Ward z Unibaxu Toruń przed Maciejem Janowskim (Azoty Tauron Tarnów) i Robertem Kościechą (Polonia Bydgoszcz).

Z kolei Maciej Kuciapa ścigał się na Węgrzech gdzie uzyskał 10 punktów i trzy bonusy dla drużyny Tigrisek, która w meczu Pucharu Węgier pokonała ekipę Bikak 53:31.

W pierwszym starcie rzeszowianin został wykluczony za spowodowanie upadku, a w kolejnych prezentował się już bardzo dobrze.