Żużlowcy PGE Marmy jeździli gościnnie. Kylmakorpi na poważnie w Anglii

Trzech żużlowców PGE Marmy Rzeszów walczyło w niedzielę o punkty na torach w Polsce i Anglii. Maciej Kuciapa i Grzegorz Walasek wystąpili gościnnie w Rybniku i Gnieźnie. Z kolei Fin Joonas Kylmakorpi rywalizował już na poważnie o punkty w pierwszej kolejce brytyjskiej Elite League.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMaciej Kuciapa wystąpił w Rybniku w treningu punktowanym, w którym miejscowy ROW Rybnik wygrał 46:44 z ekipą złożoną z zawodników innych klubów. W ekipie przegranych ścigał się właśnie kapitan rzeszowskiej PGE Marmy, który zdobył sześć punktów (1, 0, 2, 1, 2).

Również sześć "oczek" zapisał na swoim koncie Grzegorz Walasek, który gościnnie ścigał się w barwach Lechmy Startu Gniezno w sparingowym meczu z Azotami Tauronem Tarnów. Rzeszowski żużlowiec zdobył dla gospodarzy sześć punktów (1, 3, 2, d), a Start przegrał 33:56.

Sześć punktów (w, 3, 3, w) zdobył też w niedzielę obcokrajowiec PGE Marmy, Fin Joonas Kylmakorpi. Jego Eastbourne Eagles pokonali w pierwszym tegorocznym meczu brytyjskiej Elite League Belle Vue Aces 55:40.