PGE Marma pojedzie w Lublinie? Wynajęła stadion [FOTO]

Czy żużlowcy PGE Marmy Rzeszów będą zmuszeni jeździć w innym mieście? Remont Stadionu Miejskiego Stal w Rzeszowie przeciąga się, a rzeszowscy działacze są bliscy podpisania umowy na starty na stadionie w... Lublinie.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Żeby wystartować w rozgrywkach musimy posiadać licencję, a żeby tę dostać, w momencie startu rozgrywek musimy dysponować stadionem spełniającym warunki licencyjne dla Ekstraligi - mówi Tomasz Welc, kierownik drużyny PGE Marmy. A wiadomo już, że remont stadionu w Rzeszowie nie zostanie zakończony na czas, czyli do końca marca. Najprawdopodobniej opóźnienie potrwa kilka tygodni. Enea Ekstraliga rusza natomiast 9 kwietnia. - Dlatego musieliśmy szukać stadionu zastępczego, który spełnia wymogi dla Ekstraligi i jesteśmy bliscy porozumienia z MOSiR-em Lublin - dodaje Welc.

Czy rzeszowscy żużlowcy będą więc jeździć na torze, na którym normalnie ściga się pierwszoligowy SKMŻ Lublin? - Liczymy na to, że do tego nie dojdzie. Mamy nadzieję, że na pierwszy mecz w Rzeszowie remont stadionu zostanie zakończony, obiekt będzie odebrany i dopuszczony do rozgrywek - kończy Tomasz Welc.