PlusLiga. Asseco Resovia dominowała w ataku i na zagrywce [STATYSTYKI]

Asseco Resovia pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 w meczu pokazowym przed nowym sezonem (MIROSŁAW MACIĄG)

Na warszawskim Torwarze niespodzianki nie było. Asseco Resovia pewnie pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Wicemistrzowie Polski dominowali w ataku i w polu serwisowym. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany nowy siatkarz wicemistrzów Polski, Thibault Rossard.
To miało być szybkie zwycięstwo Asseco Resovii i takie też było. Rzeszowianie pokonali akademików w trzech setach i tylko w ostatniej partii byli zmuszeni do większego wysiłku. Od początku spotkania w ofensywie wicemistrzów Polski brylowali brylował Thibault Rossard. Francuz świetnie prezentował się już w przedsezonowych meczach, a teraz dobrą dyspozycję potwierdził także w PlusLidze. W dwóch pierwszych setach atakujący rzeszowian był niemal bezbłędny. W trzeciej partii nieco spuścił z tonu, ale i tak jego statystyki mogą cieszyć. Rossard zbijał piłkę 24-krotnie, z czego 13 prób przyniosło Asseco Resovii punkty. Nowy siatkarz wicemistrzów Polski był także najlepiej blokującym w swoim zespole (trzy punkty). Do tego Francuz raz posłał asa serwisowego i łącznie zapisał na swoim koncie 17 "oczek".

Marco Ivovic, który wrócił do Rzeszowa po rocznej przerwie, miał w sobotę lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie jego występ także trzeba ocenić na plus. Serb atakował z 56 procentową skutecznością (10 punktów). Do tego dołożył jeszcze dwie punktowe zagrywki i jeden blok. Z 13 oczkami Ivovic był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach wicemistrzów Polski.

Asseco Resovia na starcie sezonu: Odzyskać mistrzostwo Polski [KOMENTARZ]

W ofensywie dobrze spisywali się jednak wszyscy siatkarze Asseco Resovii i to była największa przewaga drużyny Andrzeja Kowala nad rywalami. W ataku rzeszowianie punktowali łącznie 41 razy - gospodarze tylko 24-krotnie. Ivovic i spółka posłali także osiem asów serwisowym. Warszawianie zza linii dziewiątego metra zapunktowali tylko raz. W innych elementach statystyki są podobne dla obu drużyn. Rzeszowianie oddali rywalom 25 punktów po własnych błędach, siatkarze Jakuba Bednaruka o cztery mnie W bloku było 7:5 na korzyść gospodarzy.