Rio 2016. Słabsze występy siatkarzy Asseco Resovii

W trzeciej kolejce rozgrywek siatkarzy na turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro siatkarze Asseco Resovii grali mało. Dwóch Kanadyjczyków, którzy grali najwięcej, przegrało z kolei swoje spotkanie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLEpizody na boisku zaliczyli Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski oraz Amerykanin Thomas Jaeschke. Cała trójka mogła się jednak cieszyć ze zwycięstwa swoich reprezentacji. Polacy pokonali po bardzo dobrym meczu Argentynę 3:0, a Amerykanie, po słabym początku igrzysk, ograli 3:1 Brazylię, także po niesamowitym spotkaniu.

Pewne zwycięstwo odnieśli też Francuzi, którzy pokonali właśnie Kanadę 3:0, ale Thibault Rossard nie pojawił się nawet na boisku. Od początku grali natomiast Gavin Schmitt i John Grodon Perrin, choć ten drugi został zmieniony w drugim secie. Perrin zagrał słabo, zdobył tylko jeden punkt, Schmitt uzbierał ich 9. Perrin skończył tylko jeden atak na siedem, trzy popsuł, Schmitt zaliczył dziewięć skutecznych ataków na 19 prób. W innych elementach obaj gracze Asseco Resovii nie punktowali.

Z całej szóstki pewnymi gry w ćwierćfinale są na razie tylko Polacy. Francuzi zrobili spory krok ku temu, ale muszą jeszcze wygrać jedno spotkanie. Kanadyjczycy i Amerykanie najprawdopodobniej będą walczyć ze sobą o awans do najlepszej ósemki turnieju.