Siatkarze Asseco Resovii grali w Lidze Światowej

Pięciu siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w weekendowych turniejach Ligi Światowej. Z trzech zwycięstw cieszył się tylko Serb marko Ivović.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLIvović z reprezentacją Serbii zagrał w turnieju w Kaliningradzie, gdzie oprócz nich wystąpili także Bułgarzy, Rosjanie i Polacy. Serbowie wygrali wszystkie spotkania po 3:0, a Ivović wystąpił w dwóch z nich. Nie zagrał tylko w niedzielnym starciu z Polską.

W meczu z Rosją i Bułgarią przyjmujący Asseco Resovii występował od początku spotkania. Zdobył odpowiednio 8 i 14 punktów. W starciu z Rosjanami miał 38-procentową skuteczność w ataku, zaliczył też dwa asy. Przeciwko Bułgarii miał 50-procentową skuteczność w ataku, dorzucił 2 bloki i asa.

W Kaliningradzie grali też Polacy, którzy wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. Wygrali 3:1 z Bułgarią, by później przegrać 0:3 z Rosją i Serbią. Przeciwko Bułgarom z graczy Asseco Resovii zagrał tylko libero Damian Wojtaszek notując 73-procentowe przyjęcie i 6 obron. Z Rosją Wojtaszek wchodził tylko w drugim secie do obrony, grając na zmianę z Pawłem Zatorskim. Całe spotkanie rozegrani natomiast dwaj nasi środkowi Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek. Pierwszy zdobył 8 punktów, drugi 4. Obaj mieli 60-procentową skuteczność w ataku i zaliczyli po jednym bloku. Nowakowski dołożył jeszcze asa.

Z Serbią Nowakowski znów zagrał w wyjściowym składzie, zaliczył trzy punkty, przy 33-procentowej skuteczności w ataku. Wojtaszek pojawił się w trakcie meczu, a Możdżonek całe spotkanie oglądał z kwadratu dla rezerwowych.

W Sydney natomiast rywalizowała reprezentacja Francji, w której gra nowy przyjmujący Asseco Resovii Thibault Rossard. Francuzi ograli Włochów 3:0, Australię 3:0 i przegrali 2:3 z Belgią. Rossard w kadrze gra na ataku i w pierwszym spotkaniu na początku wchodził na zmiany, od trzeciego seta grał na stałe. Zdobył 12 punktów przy 56-procentowej skuteczności ataku, dołożył blok i asa.

Przeciwko Australii rozegrał już cały mecz, zdobywając 16 punktów. W ataku miał 42 procent skuteczności, zaliczył też blok i dwa asy. Przeciwko Belgii grał dopiero w drugiej części spotkania, zdobył 6 punktów, przy 38-procentowej skuteczności w ataku.

W grupie II Ligi Światowej grała też Kanada, ale tym razem bez siatkarzy Asseco Resovii.Zdjęcie Adidas Buty do siatkówki Energy Boost M B34146 Zdjęcie Mizuno buty do siatkówki Wave Lightning Z Zdjęcie Mizuno Wave Bolt buty do siatkówki 09KV29709
Adidas Buty do siatkówki En... Mizuno buty do siatkówki Wa... Mizuno Wave Bolt buty do si...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info