Final Four Ligi Mistrzów. Zenit Kazań lepszy od Asseco Resovii. Praktycznie w każdym elemencie gry [STATYSTYKI]

Aż 33 błędy popełnili siatkarze Asseco Resovii w meczu półfinałowym Final Four Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań. Rosjanie po zwycięstwie 3:1 awansowali do niedzielnego finału.

Asseco Resovia bardzo dobrze rozpoczęła sobotnią konfrontację z wyżej notowanym rywalem z Rosji. Siatkarze Zenita w pierwszych dwóch setach popełniali sporo błędów. Psuli głównie zagrywki, co w efekcie miało przełożenie na grę i wynik. Rzeszowianie wykorzystywali słabą dyspozycję gości i premierową odsłonę wygrali do 22. W kolejnej świetny początek pozwalał mieć nadzieję, że tym razem mistrz Polski postawi się Zenitowi bardziej, niż przed rokiem, kiedy w finale Ligi Mistrzów drużyna z Rosji łatwo wygrała 3:0.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala rozpoczęli od prowadzenia 8:3. Z minuty na minutę słabła jednak siła w ataku Asseco Resovii. Zenit zaczął gonić wynik. Punktować zaczęli Wilfredo Leon i Maxim Mikhaiłow. Pierwszy w sobotnim meczu zdobył 18 punktów. Drugi oczko mniej. Leon atakował na 55 procentowej skuteczności. Mikhaiłow skończył 57 procent wystawionych piłek.

Rosja nie lepsi od Asseco Resovii byli praktycznie w każdym elemencie gry. Kończyli 57 procent ataków, przy 47 procentowej skuteczności mistrza Polski. Na kontrach Zenit punktował z 66 procentową skutecznością (58 proc. Asseco Resovii). W przyjęciu Rosjanie również byli nieznacznie lepsi (57 proc. - 53 proc.). Rzeszowianie popełnili 33 błędy, przy 29 błędach własnych Zenita. Goście zablokowali siatkarzy z Rzeszowa 11 razy, przy sześciu punktowych blokach Asseco Resovii. Gospodarze lepiej spisali się jedynie w polu serwisowym. Sześć punktów zdobyli serwisem, przy pięciu oczkach Zenita w tym elemencie gry.

Po stronie Asseco Resovii najwięcej, 16 punktów zdobył Bartosz Kurek. Atakujący grał na 54 procentowej skuteczności w ataku. 15 punktów dołożył Alek Achrem. Kapitan rzeszowian cztery razy skutecznie blokował rywali. W ataku kończył 38 procent wystawionych piłek.

Siatkarze Asseco Resovii przegrali 1:3 i w niedzielę zagrają o brązowy medal Ligi Mistrzów. Rywalem będzie jeden z włoskich zespołów: Trentino Diatec lub Cucine Lube Civitanova.

Asseco Resovia jest gospodarzem turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Tauron Arenie Kraków. W sobotnim półfinale mistrzowie Polski zmierzą się z rosyjskim Zenitem Kazań (godz. 16.30), a w drugiej parze zagrają Trentino Diatec i Cucine Lube Civitanova (godz. 19.30). W niedzielę odbędą się mecze o złoto (godz. 18) i o brąz (godz. 14.45). Relacje na żywo na rzeszow.sport.pl.