Bartosz Kurek znów liderem Asseco Resovii. Paszycki i Achrem również na plus

Aż 25 punktów zdobył atakujący mistrzów Polski, Bartosz Kurek podczas piątkowego spotkania Asseco Resovii z Cerrad Czarnymi Radom. Rzeszowianie wygrali 3:1, a Kurek odebrał kolejną w tym sezonie statuetkę dla najlepszego gracza meczu.

Kurek po raz kolejny był liderem resoviaków, tym razem zdobył 25 punktów, przy 51-procentowej skuteczności w ataku. Zaliczył też trzy asy i blok. Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się także środkowy bloku, Ukrainiec Dmytro Paszycki, który uzbierał 15 punktów, z czego aż cztery po blokach. W ataku miał aż 85-procentową skuteczność. Doskonałą zmianę dał także kapitan resoviaków Olieg Achrem, który wszedł na boisko w drugim secie, a do końca meczu zdobył 13 punktów, kończąc połowę ataków.

W ekipie z Radomia najlepiej punktującym graczem był młody Artur Szalpuk, który uzbierał 16 punktów, ale przy tylko 36-procentowej skuteczności w ataku. Atak zresztą był słabszą stroną Czarnych. W całym meczu mieli tylko 37-procentową skuteczność, Asseco Resovia była zdecydowanie lepsza, kończąc 53 procent piłek. Podobnie było w bloku. Rzeszowianie wygrali w tym elemencie 10:8, a w zagrywce 5:2. Ta miała też przełożenie na przyjęcie, gdzie mistrzowie Polski byli lepsi o kilka procent (52:44).

Przegrali tylko w jednej statystyce, zresztą już niemal tradycyjnie, a mianowicie w błędach własnych. Tych popełnili aż 26, rywale tylko 18.