Liga Mistrzów. Asseco Resovia wygrywa w Belgii. Jest awans do play-off!

Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii pokonali w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Volley Asse-Lennik 3:1 i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Zwycięstwo jednak nie przyszło im łatwo.

Mistrzowie Polski do tej pory wygrywali mecze w Lidze Mistrzów z ogromną łatwością. W Belgii jednak tak gładko już nie było. Gospodarze zaskoczyli rzeszowian już na początku spotkania obejmując kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. Miejscowi ryzykowali zagrywką i co najważniejsze trafiali nią. Resoviacy z kolei mieli problemy w tym elemencie. Nie robili swoimi serwami żadnej krzywdy Belgom, ale ci z drugiej strony nie wykorzystywali też w ataku znakomitego przyjęcia. Lepiej jednak grali w bloku i to wystarczyło na Asseco Resovię.

Pierwszy przegrany set trochę zdenerwował mistrzów Polski, którzy w następnej partii niemal zmietli rywali z boiska. Znakomicie zagrywali, dobrze blokowali i Belgowie byli bezradni. Bardzo dobrą zmianę dał Bułgar Nikołaj Penczew, który zaliczył trzy asy, koledzy dołożyli dwa i stan meczu się wyrównał.

Asseco Resovia jednak w tym sezonie gra w kratkę i to pokazał trzeci set, którego rzeszowianie powinni zacząć tak, jak skończyli poprzedniego. A tymczasem zanim się obejrzeli, to miejscowi odskoczyli już na cztery punkty. Trzeba było gonić wynik, co zresztą dość szybko się udało, ale w końcówce dwa bloki na Bartoszu Kurku i autowy atak Amerykanina Russella Holmesa dały kolejne prowadzenie zespołowi Volley Asse-Lennik. Na szczęście rzeszowianie zdołali się pozbierać i w grze na przewagi wygrali kolejną partię.

I na tym emocje się skończyły. Czwarta odsłona wyglądała podobnie do drugiej. Mistrzowie Polski weszli na swój normalny poziom i rywale nie byli w stanie nawiązać walki. Asseco Resovia wygrała 3:1 i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Zbliżyła się też mocno do pierwszego miejsca w grupie. To pozwoli jej być rozstawioną w losowaniu play-off. Rzeszowianie starają się jednak także o organizację Final Four w Krakowie. Jeśli mistrzowie Polski dostaliby ten turniej, miejsce w nim będą mieli zapewnione.