A. Kowal, trener Asseco Resovii: Te mecze powinny być kontrolnymi

- Takie mecze jak ten powinniśmy grać przed sezonem jako gry kontrolne. Dopiero się siebie uczymy - mówił po zwycięstwie nad BBTS-em Bielsko-Biała trener Asseco Resovii Andrzej Kowal.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLJego podopieczni w spotkaniu 2. kolejki pokonali u siebie bielszczan 3:0. Goście tylko w pierwszym secie nawiązali walkę z mistrzami Polski. Później dominacja rzeszowian była ogromna. - Widać było dominację gospodarzy w każdym elemencie. Na pewno duże problemy mieliśmy w przyjęciu, gdzie później graliśmy na wysokiej piłce. Ciężko się gra taki mecz - mówił po meczu Marcin Wika, kapitan BBTS-u, kiedyś zawodnik rzeszowskiego klubu. - Uważam, że potrafimy grać na wyższym poziomie i możemy pokazać lepszą siatkówkę. Musimy lepiej przyjmować, a zagrywka drużyny z Rzeszowa nie pozwoliła nam na to - dodał trener gości Krzysztof Stelmach.

Zagrywkę chwalili też kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem i jej trener Andrzej Kowal. - Podjęliśmy ryzyko na zagrywce, którą odrzuciliśmy rywali od siatki, przez co grali właśnie wysoką piłkę - stwierdził Achrem. - Serwis był dzisiaj kluczowym elementem, którym zarówno zespół z Bielska jak i my wypracowaliśmy sobie przewagę. Nasz potencjał w ataku jest dużo większy i nawet przy słabym przyjęciu potrafiliśmy swoje braki zniwelować mocnym atakiem, szczególnie na wyższych piłkach - dodał natomiast trener Kowal, który zdaje sobie sprawę z tego, że poziom gry jego zespołu nie jest jeszcze najwyższy. - Najważniejsze są punkty. Mecze, które teraz rozgrywamy powinniśmy normalnie grać przed sezonem jako gry kontrolne. My tak naprawdę cały czas uczymy się siebie, bo zmiany w składzie są duże i potrzebujemy gry. Najbardziej cieszymy się, że nie gubimy w lidze punktów, bo wiadomo jaki jest w tym roku system - zakończył.