Sport.pl

Puchar Świata. Kurek, Nowakowski i Drzyzga znów grali, a Polacy wygrali siódmy mecz

Nie zwalniają tempa siatkarze reprezentacji Polski podczas Pucharu Świata w Japonii. W czwartek nad ranem pokonali Egipt 3:0, dzięki czemu odnieśli siódme już zwycięstwo. Po raz kolejny na boisku pojawiło się trzech graczy Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPodobnie jak w większości spotkań podczas tego turnieju przez cały mecz na boisku przebywali Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga. Pierwszy zdobył 14 punktów, drugi 5, a trzeci dwa.

Kurek po raz kolejny był najskuteczniejszym graczem polskiej ekipy. W ataku miał 57-procentową skuteczność i zaliczył 4 asy. Miał też dwa bloki. Co ciekawe, bloki punktowe w tym spotkaniu zaliczyli tylko gracze Asseco Resovii. Kolejne dwa dołożył bowiem Nowakowski, a jeden Drzyzga. Środkowy rzeszowskiej ekipy zdobył też trzy punkty po ataku (50-procentowa skuteczność), a Drzyzga tym samym elementem punktował raz.

Zwycięstwo nad Egiptem było siódmą wygraną Polaków w siódmym meczu. Kolejny już w piątek o godz. 12.10, a rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Australii.Więcej o: